You are here:  / Adam Mickiewicz / Adam Mickiewicz emigracja / Cierpienie w literaturze współczesnej / Człowiek w futerale / Deus faber / Rozmowa wieczorna / Adam Mickiewicz Bakczysaraj interpretacja

Adam Mickiewicz Bakczysaraj interpretacja

post by related

related post

Adam Mickiewicz

Wśród wielu znanych i wielkich Polaków jedną z pozycji zajmuje bardzo dobry polski poeta, Adam Mickiewicz. Ten nasz wielki artysta był także publicystą, a tworzył w epoce romantyzmu. Dzięki swoim dziełom dostał przydomek barda słowiańskiego.
Adam Mickiewicz urodził się w roku 1798 w niewielkiej miejscowości, w Zamościu. Żył lat 57 i zmarł w roku 1855, w Konstantynopolu.
Adam Mickiewicz był bardzo mocno związany z twórczością artystyczną, między innymi był jednym z założycieli i zarazem członkiem Towarzystwa Filomatów. Młody poeta zadebiutował w prasie na łamach Tygodnika Wileńskiego, kiedy miał 20 lat. Za to już dwa lata później, w 1922 powstał jego zbiór „Ballad i romansów”. Zbiór ten rozpoczął epokę romantyzmu.
Aktualnie Adam Mickiewicz jest bardzo dobrze czytliwym i bardzo szanowanym wielkim polskim artystą. Jego dzieło „Dziady” omawiają już gimnazjaliści. Również licealiści muszą przyswoić sobie jego dzieła do matury, w postaci chociażby słynnego „Pana Tadeusza” pisanego trzynastozgłoskowcem.

Adam Mickiewicz Bakczysaraj interpretacja
1 vote, 3.00 avg. rating (69% score)