You are here:  / Adam Mickiewicz / Oglądanie filmów w języku angielskim

Oglądanie filmów w języku angielskim

post by related

related post

Gdy jedziesz, np. pociągiem w daleką podróż, to zabierz ze sobą taką książkę i staraj się ją przeczytać. Pod ręką możesz mieć oczywiście jakiś słownik, najlepiej w telefonie komórkowym, by szybko wyszukiwać potrzebne Ci słowa.

8. Dobrym sposobem na immersję językową mogą być także gry komputerowe lub na konsolę, a nawet te w telefonach komórkowych lub na tabletach. Jeżeli lubisz sobie od czasu do czasu w coś pograć, to powinieneś używać gier tylko i wyłącznie w języku angielskim. Ja na dzień dzisiejszy praktycznie nie gram już w żadne gry, ale jeszcze parę lat temu robiłem to dość często i wówczas używałem anglojęzycznych wersji językowych (zupełnie nieświadomie, nie uczyłem się wtedy jeszcze języka angielskiego w ten sposób jak teraz). Ciekawym rozwiązaniem mogą być także gry edukacyjne w języku angielskim.

9. Następnym elementem jest oglądanie filmów w języku angielskim. Oczywiście optymalnym rozwiązaniem jest oglądanie filmu bez lektora i bez napisów polskich, czyli tak jakbyś oglądał film po polsku. Jeżeli już musisz mieć jakąś pomoc, to najlepszym rozwiązaniem byłoby oglądanie filmu, po angielsku z angielskimi napisami. Wtedy słyszysz, co mówią aktorzy i od razu możesz zobaczyć to na ekranie w formie tekstowej.

Podobne wpisy o edukacji:

Oglądanie filmów w języku angielskim
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)