You are here:  / Adam Mickiewicz emigracja / Pireneje kolejka wąskotorowa

Pireneje kolejka wąskotorowa

post by related

related post

Alpy się skończyły, teraz czas na Pireneje

Kiedy myślimy o nartach we Francji automatycznie zwracamy swój wzrok na Alpy. Kompletnie zapominamy, że nieco bardziej na zachód czekają na nas przepiękne Pireneje. Co prawda tamtejsze stoki nie są tak znane i nie mogą pochwalić się alpejską infrastrukturą, ale w zamian oferują równie piękne widoki z mniejszą ilością turystów. Można by powiedzieć, że Pireneje to miejsce dla prawdziwych koneserów narciarstwa, więc dlaczego są tak mało popularne? Pierwszym powodem, który na pewno może zniechęcać Polaków, będzie odległość. dostanie się na granicę Francji i Hiszpanii samochodem to przeprawa na dwa pełne dni jazdy z noclegiem, a lot samolotem z cały sprzętem narciarskim lub snowboardowym jest bardzo kosztowny. Po drugie, Pireneje są bardzo słabo rozreklamowane i nie maja, aż tak dużej jak Alpy oferty zakwaterowań, szkółek narciarskich i dostępnych stoków.
Jeżeli jednak się nad tym zastanowimy to może okazać się, że Pireneje są dużo lepszym wyborem na wypoczynek niż Alpy. Mniejszy tłok na trasach i mniejsze kolejki do wyciągów kontra tłok i zawyżone ceny- wybór należy do nas.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje

Podobne wpisy o edukacji:

Pireneje kolejka wąskotorowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)