You are here:  / Deus faber / Planowanie rodziny – zasady przewodnie

Planowanie rodziny – zasady przewodnie

post by related

related post

Moje badania również wykazały, że 70% dzieci było karmionych piersią przez co najmniej siedem pierwszych tygodni życia. Karmienie piersią łączy się zazwyczaj z wczesnym nawiązaniem kontaktu między matką a dzieckiem, okolicznością, która daje możliwość stworzenia silnej więzi. Duża liczba matek nie paliła papierosów, a spośród tych, które paliły, tylko 10% powiedziało, że paliły również podczas ciąży.

Stres został uznany za główny problem przez 25% matek i nasuwa się interesująca uwaga, że z tej grupy było dużo dzieci, które miały różnego rodzaju trudności w zachowaniu się. Nie można założyć oczy|wiście, że te problemy są bezpośrednim skutkiem stresu prenatalnego. Mogą one być równie dobrze przedłużeniem problemów związanych ze stresem w rodzime po urodzeniu dziecka, lecz nie ma wątpliwości co do tego, że duże poczucie lęku i niepokoju rodziców, zwłaszcza matki, jest odpowiedzialne za wiele problemów dzieci poniżej 5. roku życia.

Jeżeli planujecie rodzinę z zamiarem dostarczenia każdemu dziecku najlepszych szans życiowych, dostępne badania naukowe sugerują prze|strzeganie następujących zasad przewodnich:

-1. Poczęcie dziecka powinno nastąpić w drugiej połowie jesieni, w październiku lub listopadzie. Normalny przebieg ciąży pozwoli dzie|cku urodzić się na początku lata. To umożliwia mu największą liczbę bodźców, połączonych z najzimniejszymi temperaturami powietrza (te daty są, rzecz jasna, oparte na warunkach klimatycznych panujących na północnej półkuli).

-2. Podczas ciąży matki powinny odżywiać się rozsądnie i pamiętać

-o włączeniu do swojej diety wielu różnych źródeł białka.

-3. Należy zachować jak największy spokój. Ćwiczenia odprężające są w tej dziedzinie pomocne.

-4. Nie należy palić papierosów ani pić alkoholu (w ogóle).

-5. Należy nalegać na to, aby matka mogła potrzymać dziecko tuż po jego urodzeniu,. najlepiej, jeżeli będzie to gołe niemowlę położone na jej gołym ciele. To zapewnia najlepszą szansę utworzenia silnej więzi.

-6. Karm dziecko piersią.

-7. Planuj rozwój swojej rodziny tak, aby istniała co najmniej cztero|letnia przerwa pomiędzy każdym dzieckiem. Im mniejsza różnica wie|ku, tym mniejsze korzyści odnoszą następne dzieci.

Podobne wpisy o edukacji:

Planowanie rodziny – zasady przewodnie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)